środa, 28 stycznia 2015

Music is my life.
Nic dodać nic ująć, myślę ze powyższy obrazek wyjaśnia temat mojego dzisiejszego wpisu ;) 
Muzyka otacza nas wszędzie, gdziekolwiek nie pójdziemy, nie spojrzymy ona jest ... czy w środku lokomocji, czy w sklepach i centrach handlowych, reklamach no i z pewnością w naszych telefonach . Ale po co to ? Czym ona w ogóle jest ? 

"Struktury dźwiękowe składają się z zestawów fal akustycznych o celowo dobranych częstotliwościach i amplitudach oraz ciszy pomiędzy nimi. "

Czy to tylko nic nie znaczące fale dźwiękowe ? Sądzę, że nie. Każdy z nas ma swój ulubiony rodzaj muzyki,( od POP'u prze Hip Hop, Reggae,Rap,Disco - polo, Jazz, Metalike po Klasykę),w którym dobrze się czuje. Wybierając muzykę tak na prawdę utożsamiamy z nią swój charakter czy nastrój. Nie powinniśmy więc nikogo krytykować, bo każdy z nas jest indywidualną jednostką więc każdy może lubić coś innego. Jednakże coraz częściej możemy zauważyć na blogach, fanpage' ach czy facebooku grupy z ulubionym typem muzyki. Uważam że cennym doświadczeniem są wspólne spotkania i słuchanie muzyki, bo to nas do siebie zbliża. 
Myślę że wszyscy chociaż raz w życiu przeżyli fajna przygodę, czy też uczestniczyli w ważnym dla ich życia wydarzeniu, w którym udział brała muzyka. Czy to było wesele wujka, czy może zakończenie roku szkolnego, urodziny, studniówka lub zwykła dyskoteka. 


Do czego dążę? 
Muzyka jest nieodłączną częścią naszego życia, a dla niektórych nawet całym życiem. Kompozytorzy, piosenkarze, tancerze - to niezbędny element ich pracy. 
A czy Wy nie chcieliście kiedyś sami spróbować ? ; )
Moim marzeniem w dzieciństwie ( jak pewnie większości dziewczyn) było zostanie piosenkarką, próbowałam udzielać się w różnych zajęciach pozalekcyjnych ( kółka, teatrzyki, chór) i do dziś uwielbiam śpiewać tylko coraz rzadziej robię to publicznie.. Chciałam się nauczyć gry na niejednym instrumencie ( flażolet, flet, pianino, gitara) i szczerze mówiąc do dziś co nieco pamiętam. Myślę, że niektórym z Nas mimo dobrych chęci brakuje czasu na poszerzanie swoich zainteresowań i pasji . Zazdroszczę wszystkim utalentowanym osobom, ze udało im się zajść tak daleko, bo zrobili to na co mi zabrakło czasu i może tez odwagi. 
Wracając do tematu ..poprzez muzykę możemy wyrażać swoje emocje, chociażby w tańcu, jest to niezwykle ważne i imponujące gdy tancerze w rytm muzyki ukazują nie tylko szablonowe kroki taneczne, ale przede wszystkim samych siebie. 


Zauważyliście pewnie, że na moim blogu pojawił się pasek z muzyką.. i może nie wszystkie piosenki obrazują mnie, ale każda z nich ma swoją historię, każda z piosenek która powstaje ma a przynajmniej powinna mieć jakiś przekaz. Muzyka przeważnie służy nam do poprawienia nastroju czy uzupełnienia wolnego czasu, ale też do nowych przemyśleń. Czy nie lepiej wykonuje sie jakieś czynności przy muzyce ? Ja osobiście myślę, że tak. Nie wyobrażam sobie ćwiczyć czy uczyć sie bez niej, ja w ogóle nie przepadam za ciszą i lubie gdy coś dzieje sie w moim życiu, a jednym z elementów do tego służących jest własnie MUZYKA ! 
Zostawiam Was przy dźwiękach moich ulubionych piosenek:
You and Me
(Dedyk dla Martyna H. za inspirację ; ))

Na jakim miejscu w Waszym życiu jest muzyka ? Uważacie, że jest ona potrzebna ? 
Chętnie poczytam Wasze opinie ;D ; **


8 komentarzy:

 1. Super pościk, masz talent do pisania <3 I pisz jeśli sprawia to Ci przyjemność a ludzie to docenią :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna jak zwykle 💕 Pamiętaj o kartkówce z niemieckiego 😘 G.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post :) Jestem tak mocno związana z muzyką, że często czuję się dziwnie, gdy zwyczajnie w świecie nie ma jej ze mną. Zdarzy mi się, że ona nawet nie musi mi się podobać. Po prostu przypomina mi o czymś co powoduje, że do niej wracam.
  http://odrobina-ciepla.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdy jest w jakikolwiek związany z muzyką :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny post;)


  http://malenkafotografia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Super post! Ja nie wyobrażam sobie życia bez muzyki.
  Zajrzysz? http://xweronikamrozekx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Mega post! Czekam na więcej! :)
  coś? http://woorld-in-the-lens.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń