środa, 14 stycznia 2015

On the other hand...

Hello my Dear !
Myślę że dziewczyn z taką pasja jak moja jest coraz więcej... Szybkość, adrenalina, piękne, dizajnerskie  maszyny o opływowych kształtach .. mianowicie mowa o moich ukochanych autach sportowych i nie chodzi tu o bycie "blacharą" tylko zainteresowanie wnętrzem maszyn .
Od dziecka byłam otoczona tym światem ; ukochana córeczka tatusia, wychowywałam się razem z kuzynami i bardzo ciekawiło mnie dlaczego chłopcy tak bardzo je lubią ? Przecież to tylko "kupa żelastwa" - Wcale tak nie jest, dowiedziałam się już wtedy, iż każdy ma swoją "duszę", tylko trzeba umieć ją docenić. 
Nie do przyjęcia dla mnie jest, że można nie znać podstawowych marek samochodu typu Fiat, Citroen,Renault, Skoda, Mazda, Honda, Hyundai, Mitsubishi,VW czy wiele innych. Spotkałam się kiedyś z dość śmieszną sytuacją, mianowicie idąc z koleżanka ulicą spytałam się o markę kilku przejeżdżających aut, z tych wszystkich potrafiła wymieć tylko jedną - Ford. Domyślacie się czemu ? Bo tylko ta marka ma swoją nazwę umieszczona na znaczku. Na szczęście był to jednorazowy incydent .
Wracając do aut sportowych; pewnie większe zainteresowanie budzą one wśród chłopaków, którzy do dziś zaskakują mnie newsami na ich temat. Wyprodukowane co rusz nowe modele aut budzą zainteresowanie wielu miłośników swoim wyglądem, wyposażeniem i wszystkimi "bajerami", ale mnie osobiście zawsze najbardziej zachwyca ich dźwięk; konie mechaniczne buzujące pod maską, które tylko czekają na wyruszenie w trasę. 
Jednakże dla większości kobiet samochód to środek transportu do pracy, czy na zakupy, najlepiej z dużym bagażnikiem, żeby to wszystko pomieścił, no i dobrze by było gdyby jeszcze miał ładny kolorek, najlepiej różowy lub w dojrzalszej wersji - kawa z mlekiem. Oczywiście żartuje ;)
Natomiast chłopakom w wieku dojrzewania z umiejętnościami, polecam zainwestowanie w auta dość szybkie, aczkolwiek starsze modele, by jak najłatwiej mogli driftować w nocy po sklepowych parkingach ;P 
A czy o to w tym wszystkim tak na prawdę chodzi ? 
Gdyby nie brać pod uwagę ceny samochodów, to każdy z nas byłby w stanie wybrać dla siebie auto, które byłoby odwzorowaniem jego osobowości. Moją bratnią duszą są takie modele jak :


Nie możemy też zapominać o klasykach, które są ostatnimi czasy coraz bardziej doceniane, odrestaurowywane, bo przecież to od nich zaczyna się cała historia motoryzacji, to od nich pochodzą te najpiękniejsze dźwięki silników V6 i V8. I mimo że nie lubię uczyć się historii w szkole, to akurat ta bardzo mnie zafascynowała ;) 

Bardzo chętnie wysłucham Waszych opinii i propozycji, które autko Wam się najbardziej podoba, które do Was pasuje ? ; D

16 komentarzy:

 1. Spojrzenie na motoryzacje z punktu widzenia kobiety :) Jak zwykle cirkawie i zachęcająco do czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajnie że masz taką pasje, nietypową i oryginalną
  http://creamshine.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również kocham motoryzacje, ale bardziej w kierunku motocykli :)

  www.xavilove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Wolę motor <3 Ale na 18 chciałabym to żółte :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie moja bajka, ale super, że masz taką pasje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli chodzi o starsze modele to faktycznie warto je docenić. Mają w sobie to coś :D Mega podziwiam i czekam na dalsze wpisy! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja tam kocham szybką jazdę i wszystkie szybkie samochody, cenie też sobie klasykę i stare modele ;-)
  Pytałaś na moim blogu czy obserwujemy, wiec możemy - ja już dodaję do obserwowanych i liczę na to samo ;-)

  http://sylvviusz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Wow.! :D Fantastyczna pasja, mnie nigdy do samochodów nie ciągnęło, ale do motocykli owszem ;3 Uwielbiam nimi jeździć i bardzo żałuję, że sama jeszcze nie mogę...
  Pozdrawiam cieplutko ;x
  Mój blog-klik

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa pasja moją jest Jazda konna :) Zajrzysz ? http://life-andstylee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Wowow ale odmienna pasja :D
  Autko żółte mnie urzekło !

  Zapraszam do mnie + Obserwuję i będe wpadac częściej !
  http://namedreams.blogspot.com/

  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 11. Znam się chociaż trochę na samochodach jezeli chodzi o marki, ale o ich duszy nie wiem kompletnie nic. Po prostu to nie moja bajka :/

  http://dreamcom21.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Widze pasjonatkę pięknych aut, ja tam się nie znam na nich, ale lubię popatrzeć na takie zadbane auta ;)

  http://www.kasiakoniakowska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń